Příměstské tábory makeITtoday

Když jsme se letos poprvé rozhodli uspořádat letní příměstské tábory, tak jsme samozřejmě doufali, že budou úspěšné a jejich obsah bude děti bavit. Věděli jsme, že kromě objevování světa programování, musíme do celodenního programu zakomponovat i pohybové aktivity (hlavu je potřeba nechat odpočinout :) nebo exkurze do firem, abychom dětem přiblížili reálný svět a široké spektrum profesí, kterým se v budoucnu mohli věnovat. Výsledek však předčil i naše nejvíc optimistické očekávání.

Photo credit: David Lichtag

Na táboře “Grafika fotografie a film” děti např. společně pracovaly na vlastním animovaném filmu — od vymyšlení názvu, scénaře a vypracování všech postav, a programování scén & nahrání zvuku. A navíc si i nadesignovaly plakát pro závěrečnou premiéru pro rodiče (pro velký úspěch jsme promítání museli opakovat!) V rámci exkurze do postprodukčního studia Spoon, jsme zjistili, že za postprodukcí jedné reklamy se skrývají hodiny a hodiny mravenčí práce s obrazem i zvukem. Kromě zvukárny jsme nakoukli i do jejich “ruchárny,” kde se zvuky vyrábí. Víme taky, proč se nevyplatí jíst na place rekvizity (mohou být nalakované). V Avast jsme viděli řídící centrum zvané NASA, kde je možné v reálném čase sledovat virové útoky po celém světě! V Ackee nám ukázali, jak tvořit web a mobilní aplikace (dokonce nás z vyslechnutých znalostí i otestovali :) a v Socialbakers děti nahlédly do tajů datové analýzy chování užviatelů sociálních sítí. Warhorse Studios budou pro nás navždy “kings” počítačových her a ve VRngineers měly zase děti možnost vyzkoušet zcela nové modely 3D brýlí.

Photo credit: Ackee

Všichni jsme si užili léto plné online i offline dobrodružství, her a poznávání. Bylo úžasné sledovat děti, jak spolupracují na hledání řešení, které jim připravili naši skvělí táborový lektoři a asistenti, nebo rozebírají co se dozvěděli na návštěvě ve firmě.

Photo credit: David Lichtag

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store